Strona gówna Technologie Wyniki dopasowane do użytkownika

Wyniki dopasowane do użytkownika

777

Każda aktualizacja algorytmów Google jest próbą lepszego dopasowania wyników wyszukiwania do użytkowników. Nie zawsze jednak przynosi to dobre skutki, bo ilość wprowadzanych zmian bardzo często prowadzi do totalnego chaosu. Obecnie do wyników wyszukiwania związanych z jakąś działalnością, dodawane są frazy lokalne. Przede wszystkim oznacza to wyświetlanie się mapek z adresami lokalnych firm zgodnych z zadanym zapytaniem. Mapki te wybierane są na podstawie adresu IP, z którego korzysta internauta. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że każdemu mogą wyświetlać się różne wyniki wyszukiwania w zależności od miejsca w którym przebywa. Komplikuje to trochę rozliczanie się z usług SEO.

Zmiany te znacznie wpłynęły na https://sitab.pl. Zdarzają się sytuacje, gdzie przy takim rozwiązaniu wyniki wyszukiwania są zupełnie przypadkowe. Jak to możliwe? Wszystko jest ok, kiedy korzystamy z przypisanego IP do naszej lokalizacji. Nie zadziała to jednak, kiedy łączymy się z internetem drogą satelitarną lub zwyczajnie korzystamy z serwera proxy. Aktualizacja ta objęła nie tylko frazy lokalne, ale również ogólnopolskie. Poza tym często proponowane są firmy oddalone od nas o 50 km, co niezbyt może nas satysfakcjonować. Wydaje się, że rozwiązanie te nie jest jeszcze w 100% dopasowane. Dziś poza mapkami i realnymi wynikami, mamy na widoku również reklamy AdWords, grafiki, filmiki z Youtube’a itd.

Czy zmiany te są pozytywne? Ciężko to zdecydowanie określić. Niektórzy są zadowoleni, inni zawiedzeni. Osobiście myślę, że zamysł jest słuszny, jednakże trzeba to wszystko jeszcze odpowiednio dopracować.

  • Jak pozycjonować, żeby nie żałować

    Czy w branży SEO można przedobrzyć? Czy można podjąć tak szerokie działania, że ich skutki…
  • Pozycjonowanie w 2017. 4 elementy sukcesu.

    Każdy rok przynosi istotne zmiany w branży SEO. Co przyniósł nam 2017 rok i czy odbije się…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…