Strona gówna Technologie Jak nanieść powłokę hydrofobową?

Jak nanieść powłokę hydrofobową?

139

Zainteresowanie powłokami hydrofobowymi, szczególnie w naszym kraju staje się coraz większe. Wynika to z faktu, że coraz większą uwagę poświęcamy nie tylko czystości, ale także temu, jak przedłużyć żywotność różnorodnych sprzętów czy też ubrań. Dodatkowo powłoka hydrofobowa ma nieocenione właściwości wygładzające, co oznacza, że pokryte nią powierzchnie będą po prostu lepiej się prezentować. Na pewno wiemy już, że taka powłoka chroni nie tylko przed wilgocią, ale także przez różnorodnymi zabrudzeniami. Jednak jak taką powłokę poprawnie zaaplikować i o nią zadbać?

Jak poprawnie zaaplikować powłokę hydrofobową?

Do domowego aplikowania powłoki hydrofobowej nie potrzebujemy specjalnej wiedzy, ani umiejętności. Tak naprawdę w zestawie zakupimy dwa produkty w spray’u- powłokę, a także bazę i możemy nanieść ją w dwóch, bardzo prostych krokach:

  • po pierwsze powierzchnię należy wyczyścić i równomiernie nanieść na nią dwie warstwy bazy w 15 minutowych odstępach, po czym pozostawić je do wyschnięcia na około pół godziny.
  • kolejno na wyschnięte warstwy bazy, należy nałożyć około 3-4 warstwy powłoki hydrofobowej w spray’u i znów odczekać około 30 minut. Istotne jest to, że pełne utwardzenie powłoki następuje dopiero po 12 godzinach.

Ważne jest także to, że powierzchnie pokryte powłoką hydrofobową, można czyścić tylko i wyłącznie przy użyciu wody, a jej właściwości całkowicie wystarczą, by usunąć brud w ten sposób. Pamiętajmy jednak, by tego typu powłoki pod żadnym pozorem nie szorować i nie drapać, a także nie używać do niej rozpuszczalników i innych silnych detergentów. Nie wolno także narażać jej na tarcie i nadmierne dotykanie gołymi rękami.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Dariusz
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Wózki magazynowe o uniwersalnym i specjalnym przeznaczeniu

Wózki magazynowe są podstawowym wyposażeniem każdej hurtowni, magazynu, zakładu przemysłow…