Już od września 2017 roku uczniowie warszawskich szkół podstawowych oraz gimnazjów mają mieć możliwość korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Szacuje się, że prawo do skorzystania z tej ulgi będzie miało niemal 150 tysięcy uczniów.

Autorzy ustawy uważają, że dzięki temu znacznie zwiększy się ilość przejazdów komunikacją miejską. Obecnie sporo rodziców woli samemu odwieźć swoje dziecko do szkoły niż wysłać je autobusem bądź tramwajem. Prawo do skorzystania z ulgi będą mieli uczniowie, którzy mieszkają w mieszkają i uczą się w stolicy, jak również ci, którzy mieszkają poza granicami miasta, ale uczą się w Warszawie.

Autorzy uchwały zaznaczają również, że ważnym elementem jest wyrabianie nawyku korzystania z komunikacji miejskiej. Radni mają nadzieję, że takie działania przyczynią się do ograniczenia korków w mieście oraz pozytywnie wpłyną na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w stolicy.

Szacunkowy koszt programu wynosi ok. 12 mln zł. Aby skorzystać z ulgi, rodzice powinni złożyć odpowiedni wniosek ze zdjęciem. Bezpłatne przejazdy będą odbywały się na podstawie spersonalizowanych kart miejskich.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Edukacja
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…