Kiedy w końcu przychodzi lato i wysokie upały, staramy się przed nimi chronić na wiele sposobów. Podczas długich tras samochodem, bez klimatyzacji trudno jest się obejść. Woda, którą wtedy przewozimy cały czas jest chłodna i orzeźwiająca, więc nie musimy mieć obaw przed jej wypiciem. Co jednak w sytuacji, kiedy opuścimy auto i klimatyzacja zostanie wyłączona? Okazuje się, że może nieść to za sobą poważne konsekwencje. Woda mineralna w połączeniu z promieniami słonecznymi może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

Podczas letnich upałów temperatura w samochodzie może przekroczyć nawet 50 stopni Celsjusza. Nie tylko wody nie powinniśmy zostawiać wtedy w aucie, lecz takich rzeczy jest o wiele więcej.

Część plastikowych butelek jest stworzona z politereftalanu etylenu. Przy wysokiej temperaturze wydziela on szkodliwe dla zdrowia związki bisfenole i antymony. Dodatkowo, podobnie jak w wypadku butelek szklanych oraz puszek, butelka plastikowa może wybuchnąć. Plastikowe opakowanie działa również jak szkło powiększające, więc może spowodować pożar.

Innymi rzeczami, których nie powinniśmy zostawiać w samochodzie, to leki oraz kosmetyki. Wysoka temperatura może zmienić właściwości lekarstw – nawet tych dostępnych bez recepty. Z tego samego powodu nie powinniśmy zostawiać kosmetyków. Użycie takiego specyfiku może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu.

Warto pamiętać również o tym, żeby nie zostawiać w samochodzie okularów oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego. Wysoka temperatura może uszkodzić delikatne elementy.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…