Kiedy w końcu przychodzi lato i wysokie upały, staramy się przed nimi chronić na wiele sposobów. Podczas długich tras samochodem, bez klimatyzacji trudno jest się obejść. Woda, którą wtedy przewozimy cały czas jest chłodna i orzeźwiająca, więc nie musimy mieć obaw przed jej wypiciem. Co jednak w sytuacji, kiedy opuścimy auto i klimatyzacja zostanie wyłączona? Okazuje się, że może nieść to za sobą poważne konsekwencje. Woda mineralna w połączeniu z promieniami słonecznymi może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

Podczas letnich upałów temperatura w samochodzie może przekroczyć nawet 50 stopni Celsjusza. Nie tylko wody nie powinniśmy zostawiać wtedy w aucie, lecz takich rzeczy jest o wiele więcej.

Część plastikowych butelek jest stworzona z politereftalanu etylenu. Przy wysokiej temperaturze wydziela on szkodliwe dla zdrowia związki bisfenole i antymony. Dodatkowo, podobnie jak w wypadku butelek szklanych oraz puszek, butelka plastikowa może wybuchnąć. Plastikowe opakowanie działa również jak szkło powiększające, więc może spowodować pożar.

Innymi rzeczami, których nie powinniśmy zostawiać w samochodzie, to leki oraz kosmetyki. Wysoka temperatura może zmienić właściwości lekarstw – nawet tych dostępnych bez recepty. Z tego samego powodu nie powinniśmy zostawiać kosmetyków. Użycie takiego specyfiku może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu.

Warto pamiętać również o tym, żeby nie zostawiać w samochodzie okularów oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego. Wysoka temperatura może uszkodzić delikatne elementy.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Alergia na truskawki

    Sezon truskawkowy, to piękny czas. Tymi słodkimi owocami można zajadać się w nieskończonoś…
  • Suplementy diety pomogą czerpać radość z życia

    Dieta, która będzie zawierała odpowiednie produkty, a także witaminy i minerały, to klucz …
  • Niedobór witaminy D

    Któż z Nas nigdy nie zastanawiał się, dlaczego w okresie jesienno – zimowym odczuwamy spad…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź także

Zakup nieruchomości przez cudzoziemca

Mieszkania na sprzedaż w Polsce cieszą się coraz większą popularnością wśród obcokrajowców…