Przeprowadzka “na swoje” nie zawsze oznacza budowę nowego domu i dopełnianie wszystkich formalności z tym związanych. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest również opcja przebudowy starego budynku i dostosowanie go do aktualnych potrzeb przyszłych mieszkańców. Pozwoli to niewątpliwie na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, które mogą się przydać podczas urządzania i wyposażania wnętrz. Jak się zatem do tego zabrać?

Czy to się opłaca?

Aby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, niezbędne jest wykonanie kosztorysu związanego z remontem. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji skorzystanie z pomocy specjalisty, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki mające znaczny wpływ na cenę. Do takowych zaliczamy między innymi:

  • stopień skomplikowania bryły budynku,
  • powierzchnia domu,
  • liczba kondygnacji,
  • technologia wykonania,
  • stopień zniszczenia poszczególnych elementów.

Poza kosztorysem należy rozważyć również opłacalność remontu ze względu na lokalizację budynku. O wiele bardziej opłaca się to w przypadku inwestorów, którzy otrzymali w spadku domy na obrzeżach miasta a sami nie mają możliwości nabycia działki w podobnym miejscu. W tej sytuacji można sporo zyskać na wykorzystaniu starego budynku.

Od czego zacząć?

Po dokładnym zapoznaniu się ze stanem domu przychodzi kolej na ustalenie zakresu prac związanych z remontem. W tym momencie warto również zwrócić uwagę na projekty domów Bielskoco pomoże nam w określeniu, jaki efekt chcemy osiągnąć i jak będzie ostatecznie wyglądał budynek. W niektórych przypadkach konieczne będzie wyburzenie ścian oraz wybicie nowych otworów na okna i drzwi, co należy wykonać w pierwszej kolejności. Jeśli mamy do czynienia ze starym budownictwem, może się okazać, że będziemy potrzebowali dodatkowych wzmocnień ścian. Należy także sprawdzić stan wszystkich instalacji (wodnej, elektrycznej itp.) oraz szczelność dachu. Takie proste kontrole mogą nam znacznie pomóc w uniknięciu dodatkowych kosztów napraw w przyszłości. Aby niczego nie pominąć, warto poprosić o pomoc zaufaną firmę remontową, której pracownicy sprawdzą cały dom krok po kroku.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Dariusz
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Jak nanieść powłokę hydrofobową?

Zainteresowanie powłokami hydrofobowymi, szczególnie w naszym kraju staje się coraz większ…