Jeśli w ogóle interesowałaś się makijażem permanentnym brwi, to z pewnością zauważyłaś, że niektórzy artyści twierdzą, że to co robią jest makijażem permanentnym, a inni twierdzą, że jest to makijaż półtrwały. Kwestia ta jest jedną z tych, które muszą być rozumiane bardzo wyraźnie przez potencjalnych klientów, aby docenić inwestycję, którą mogą chcieć poczynić w siebie wraz z tym, jak będzie wyglądał ich zabieg makijażu permanentnego brwi w dłuższej perspektywie czasowej.

 

Zanim zaczniemy – szukając specjalistów do makijażu permanentnego brwi w Polsce zalecam wpisać w wyszukiwarce frazę: “makijaż permanentny brwi sosnowiec”, bo może się to okazać niezwykle pomocne – nie bez powodu Sosnowiec jest znany z bardzo dobrych salonów medycyny estetycznej.

 

Makijaż permanentny brwi – trwały czy nie?

Po pierwsze, makijaż półtrwały brwi i makijaż permanentny brwi są technicznie rzecz biorąc tym samym. Jednak mówiąc to, należy pamiętać, że jak w wielu rzeczach, diabeł tkwi w szczegółach!

 

Na początek powiedzmy, że makijaż półtrwały brwi, makijaż permanentny brwi i microblading brwi mieszczą się w pojęciu tatuażu kosmetycznego brwi lub mikropigmentacji brwi. Tatuaż to sztuka wprowadzania kolorowego tuszu w skórę za pomocą ręcznego narzędzia lub maszynki do tatuażu. Rezultat jest długotrwały i, dla uproszczenia, trwały.

 

Tatuaż kosmetyczny/mikropigmentacja to ten sam proces, ale wykonuje się go wyłącznie w celu wszczepienia specjalnie opracowanego pigmentu do makijażu permanentnego w górną warstwę skóry właściwej, aby odtworzyć naturalny wygląd i/lub taki, który klient stosuje codziennie za pomocą kosmetyków. Zabiegi wykonuje się na brwiach, ale również na eyelinerze i ustach. To, jak bardzo naturalny lub intensywny będzie efekt końcowy makijażu permanentnego brwi, zależy od preferencji klientki, która zawsze może liczyć na wskazówki i porady artysty.

 

Makijaż permanentny brwi a makijaż półtrwały brwi

Rozróżnijmy teraz pojęcia: makijaż półtrwały brwi i makijaż permanentny brwi. To właśnie w tej kwestii panuje największe zamieszanie terminologiczne. Zasadniczo, nie ma czegoś takiego jak makijaż półtrwały brwi. Kiedy tusz (lub w przypadku artysty makijażu permanentnego brwi – pigment) jest wszczepiany w skórę, kiedy jest wykonany prawidłowo, większość cząsteczek tuszu/pigmentu pozostaje na stałe w skórze.  To, co sprawia, że niektórzy chcą używać terminu makijaż półtrwały brwi, to fakt, że w zależności od użytego pigmentu i wykonanego zabiegu, tatuaż kosmetyczny może i prawdopodobnie będzie blaknąć.

 

Sprawdź: makijaż permanentny brwi sosnowiec

 

W rzeczywistości makijaż permanentny brwi ma tendencję do blaknięcia szybciej i bardziej niż plastyka ciała. Powody tego stanu rzeczy są związane z kolorem pigmentu, którego używamy i stałą ekspozycją twarzy na działanie czynników zewnętrznych w porównaniu z innymi częściami ciała. Mimo to, pomijając blaknięcie, cząsteczki pigmentu pozostają w skórze, więc termin półtrwały jest mylący, a z naukowego punktu widzenia wręcz błędny. Aby być odpowiedzialnym wobec klientek, artyści muszą używać prawidłowej terminologii i wyjaśniać proces podczas szczegółowej konsultacji.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…