Upiększanie swojej urody nie musi być bardzo kosztowne. Dobrym tego przykładem może być zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu w dane miejsce środku, który usuwa zmarszczki… ale czy na pewno?

Bardzo możliwe, że wpisywałeś w wyszukiwarkę hasło: “medycyna estetyczna Świecie”, ale nie znalazłeś tam wielu informacji na ten temat. Nic nie szkodzi – poniższy tekst ukaże Ci wszystkie największe tajemnice, które są ukrywane przed ludzkością od zawsze… a tak naprawdę poczytasz o faktach i mitach dotyczących botoksu. Zapraszam!

 

Zastrzyki przeciwzmarszczkowe działają od razu

Fałsz – w przypadku niektórych zabiegów kosmetycznych rezultaty widać od razu, ale w przypadku botoksu zauważenie różnicy może zająć od 3 do 14 dni. Różni się to w zależności od osoby, więc nie zdziw się, jeśli nie zauważysz, że linie znikają zaraz po wizycie.

 

Po zastosowaniu botoksu konieczny jest czas przestoju

Fałsz – nie rezerwuj żadnych ważnych wydarzeń bezpośrednio po wizycie – w rzeczywistości poczekaj jeden dzień, aby wszelkie ślady po ukłuciu szpilką zniknęły. Oczywiście – nikt nie każe Ci odpoczywać, więc możesz normalnie spędzić dzień, jeśli się na to zdecydujesz.

Reklama: medycyna estetyczna Świecie

 

Nie możesz podróżować po botoksie

Fałsz – technicznie rzecz biorąc, możesz podróżować od razu po zabiegu botoksem, ale możesz chcieć poczekać kilka dni, w zależności od tego, dokąd się wybierasz i co robisz. Jeśli chodzi tylko o konieczność wejścia na pokład samolotu, to jest to całkowicie w porządku, a botoks nie powinien powodować żadnych problemów. Istnieją doniesienia, że ekspozycja na słońce przyspiesza metabolizm botoksu i innych zabiegów przeciwzmarszczkowych, dlatego dobrym pomysłem może być wykonanie zabiegu na kilka dni przed urlopem.

 

Botoks trwa wiecznie

Fałsz – toksyna botulinowa pozostaje w organizmie tylko przez około 3-6 miesięcy (choć może się to różnić w zależności od osoby). Następnie jest metabolizowana przez organizm za pośrednictwem wątroby i nerek, a efekty jej działania zaczynają się zmniejszać i linie zaczynają pojawiać się ponownie.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Wynajem notebooków – bardzo ważne pytania

Wynajmowanie notebooków z wypożyczalni może być świetnym rozwiązaniem w określonych sytuac…