Strona gówna Mieszkanie Niepłacący lokatorzy = sprzedaj mieszkanie?!

Niepłacący lokatorzy = sprzedaj mieszkanie?!

53

Niekoniecznie trzeba się poddawać. Oczywiście, myśli typu: “sprzedaj mieszkanie” są jak najbardziej normalne, jednak jeśli chcesz przejść od myśli do działań i wpisywać w wyszukiwarkę frazę: “sprzedaj mieszkanie”, to lepiej uważaj co robisz.

Jest kilka rozwiązań z tej sytuacji, a Twoje “sprzedaj mieszkanie” wcale nie musi być wyjściem. Czytaj, aby dowiedzieć się więcej.

 

Porozmawiaj z nimi i…

Zaproponuj sugestie. Na przykład, twój lokator może kwalifikować się do rządowych zasiłków mieszkaniowych. Zachęć go do porozmawiania z władzami lokalnymi w celu uzyskania porady na temat możliwych zasiłków rządowych, o które może się ubiegać.

Bądź wyrozumiały i postaraj się dojść do porozumienia. Może nawet będą w stanie zapłacić część kwoty teraz, a resztę później. Opracuj realistyczny plan spłaty i uzyskaj jego potwierdzenie na piśmie.

Sprawdź: sprzedaj mieszkanie Gdańsk

Być może jednak Twój lokator zalega z czynszem, ponieważ stracił pracę, przeżył żałobę lub rozstał się z partnerem. Jeżeli powód niepłacenia czynszu jest poważniejszy, być może będziesz musiał znaleźć kompromis.

 

Staraj się być pomocny

Możesz na przykład rozważyć obniżenie czynszu na krótki okres, aby pomóc – zwłaszcza jeśli dana osoba mieszka w twoim lokalu od jakiegoś czasu i macie dobre relacje. Jest to często lepsze rozwiązanie niż stres i kłopoty związane ze znalezieniem nowych najemców. Upewnij się tylko, że każde porozumienie, do którego dojdziesz, zostanie potwierdzone na piśmie – z jasną datą, kiedy czynsz wróci do pierwotnej wysokości.

Może też być w twoim najlepszym interesie, aby pozwolić im zerwać umowę, jeśli nadal są w okresie ustalonego terminu i są skłonni to zrobić. Wtedy można szybko znaleźć nowego najemcę i zacząć znowu zarabiać.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mieszkanie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…