Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad

W celu ustalenia, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej (np. zaburzenia kolagenu, aktywne zakażenie, stan obniżonej odporności, ciąża, słabe gojenie się ran, nierealistyczne oczekiwania), przeprowadza się szczegółowy wywiad i badanie fizykalne.

Znieczulenie stosowane przed radiofrekwencją mikroigłową

Dostępnych jest wiele opcji znieczulenia w zależności od zastosowanej energii, głębokości zabiegu i tolerancji pacjenta. Znieczulenie miejscowe stosowane przez 45 do 60 minut może być wykorzystane, jeśli energia jest ograniczona i tolerowana przez pacjenta. Niektórzy pacjenci wymagają blokady nerwów lub znieczulenia miejscowego przy wyższych ustawieniach energii. Sprawdź: Radiofrekwencja mikroigłowa Sosnowiec

Radiofrekwencja mikroigłowa – zabieg

Rękojeść jest przykładana mocno i prostopadle do obszaru leczenia. W celu dostarczenia energii należy nacisnąć przycisk nożny: jedno naciśnięcie dla każdego impulsu w przypadku wrażliwych i małych obszarów, takich jak okolica podoczodołowa, lub ciągłe naciśnięcie dla trybu stałego. Kątnica jest przesuwana na sąsiedni obszar z zachodzeniem na siebie w około 50%. W celu uniknięcia otarć, końcówka powinna być całkowicie odsunięta od skóry, a nie przesuwana po igłach. Następnie można zastosować 1-2 dodatkowe impulsy w tym samym miejscu w trybie stałym. Impulsy nie powinny być jednak układane na obszarach kostnych, takich jak czoło, linia żuchwy itp. Może wystąpić niewielkie, punktowe krwawienie. Zabieg może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry. Ważne jest, aby ograniczyć energię podczas leczenia ciemnych typów skóry Fitzpatricka, zaczynając od 15 kW lub niżej, dodając stopniowo 5 kW energii w każdym kursie leczenia (do maksymalnego poziomu energii 40 kW na tkance miękkiej, 25 kW na kości). Wyższa energia RF może być stosowana w przypadku głębszych obszarów zabiegowych. W przypadku pracy na cienkiej skórze (np. szyja) lub w obszarach kostnych (np. czoło, linia żuchwy), energię należy zmniejszyć o 20% i należy unikać układania impulsów w stos.

Postępowanie po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Chłodzenie skóry bezpośrednio po zabiegu może zmniejszyć dyskomfort i rumień/obrzęk. Maść z antybiotykiem jest zwykle stosowana od 1 do 3 dni po zabiegu. W tym czasie pacjenci powinni powstrzymać się od stosowania innych środków miejscowych (np. filtrów przeciwsłonecznych lub makijażu). Gdy otwory po mikroigłach zamkną się (w ciągu 1-3 dni), można stosować makijaż, krem nawilżający i filtr przeciwsłoneczny.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…