Strona gówna Bez kategorii Kosmetyka oczu i uszu psa

Kosmetyka oczu i uszu psa

101

Choć większość kojarzy salon dla psów ze strzyżeniem i kąpielami, to niewiele osób wie, że groomerzy zajmują się także innymi działaniami pielęgnacyjnymi. To właśnie w zakładzie groomerskim możecie obciąć swojemu psu zbyt długie pazury, ale także zadbać o jego uszy i oczy.

Pielęgnacja uszu 

Czyszczenie uszu to bardzo istotna kwestia w pielęgnacji psów, która często jest bagatelizowana przez właścicieli. Choć tak ważne jest dbanie o uszy zwierzaka, trzeba jednak znać umiar i nie należy przesadnie czyścić psich uszu. Jeżeli ucho nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, ani nie wypływa z niego żadna wydzielina – czyszczenie możemy spokojnie przeprowadzać co kilka miesięcy. Pamiętajmy, aby nie używać do tego patyczków! Miseczka z ciepłą wodą, sól fizjologiczna i gazik w zupełności wystarczą. Jeżeli jednak mamy obawy przed samodzielnym czyszczeniem psich uszu – skorzystajmy z usług jakie oferuje groomer dla psa.

Pielęgnacja oczu 

U niektórych ras psów mogą pojawić się także nieestetyczne zacieki wokół oczu, które są szczególnie zauważalne u ras o jasnych barwach. Sam proces jest naturalny, jednak zbytnie nagromadzenie wydzieli może powodować dyskomfort u naszego pupila lub nawet rany i odparzenia. Dlatego tak istotne jest przemywanie czworonogom oczu raz dziennie, lub w odstępnie kilku dni. Zapobiegnie to nagromadzeniu wydzieliny i niekorzystnym komplikacjom zdrowotnym. Usługę tą wykonują także salony dla psów.

Pamiętajcie, jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia swojego pupila, nie wahajcie się odwiedzić weterynarza. Czasem problemy z nadmiernym wyciekiem wydzieliny z oczu lub nieprzyjemnym zapachem z uszu mogą wiązać się z problemami zdrowotnymi.

Reklama: Groomer Chełmno

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Bez kategorii
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Szczegółowy przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad W celu ustalenia, czy istnieją jakiekol…