Strona gówna Bez kategorii Kosmetyka oczu i uszu psa

Kosmetyka oczu i uszu psa

192

Choć większość kojarzy salon dla psów ze strzyżeniem i kąpielami, to niewiele osób wie, że groomerzy zajmują się także innymi działaniami pielęgnacyjnymi. To właśnie w zakładzie groomerskim możecie obciąć swojemu psu zbyt długie pazury, ale także zadbać o jego uszy i oczy.

Pielęgnacja uszu 

Czyszczenie uszu to bardzo istotna kwestia w pielęgnacji psów, która często jest bagatelizowana przez właścicieli. Choć tak ważne jest dbanie o uszy zwierzaka, trzeba jednak znać umiar i nie należy przesadnie czyścić psich uszu. Jeżeli ucho nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, ani nie wypływa z niego żadna wydzielina – czyszczenie możemy spokojnie przeprowadzać co kilka miesięcy. Pamiętajmy, aby nie używać do tego patyczków! Miseczka z ciepłą wodą, sól fizjologiczna i gazik w zupełności wystarczą. Jeżeli jednak mamy obawy przed samodzielnym czyszczeniem psich uszu – skorzystajmy z usług jakie oferuje groomer dla psa.

Pielęgnacja oczu 

U niektórych ras psów mogą pojawić się także nieestetyczne zacieki wokół oczu, które są szczególnie zauważalne u ras o jasnych barwach. Sam proces jest naturalny, jednak zbytnie nagromadzenie wydzieli może powodować dyskomfort u naszego pupila lub nawet rany i odparzenia. Dlatego tak istotne jest przemywanie czworonogom oczu raz dziennie, lub w odstępnie kilku dni. Zapobiegnie to nagromadzeniu wydzieliny i niekorzystnym komplikacjom zdrowotnym. Usługę tą wykonują także salony dla psów.

Pamiętajcie, jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia swojego pupila, nie wahajcie się odwiedzić weterynarza. Czasem problemy z nadmiernym wyciekiem wydzieliny z oczu lub nieprzyjemnym zapachem z uszu mogą wiązać się z problemami zdrowotnymi.

Reklama: Groomer Chełmno

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Bez kategorii
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…