Szczepionki są ważną częścią opieki zdrowotnej na całym świecie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby być na bieżąco z zalecanymi szczepionkami. Podczas wybuchu epidemii COVID-19 widzieliśmy zniszczenia, które mogą wystąpić, gdy istnieje wysoce zaraźliwa choroba bez możliwości jej zapobiegnięcia.

Szczepionki są ważnym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się zaraźliwych chorób wirusowych, takich jak grypa i odra. Są również stosowane do zapobiegania infekcjom przenoszonym przez bakterie, takim jak zapalenie płuc i zapalenie opon mózgowych. Będąc na bieżąco ze szczepionkami, można zmniejszyć zagrożenie zachorowania, dzięki czemu służba zdrowia może skoncentrować swoją walkę na innych frontach. Wszyscy musimy wziąć udział w tej walce z COVID-19, a unikanie chorób, którym można zapobiec dzięki szczepieniom, pomaga zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej. Sprawdź: Szczepienia Covid

Szczepionki przeciw grypie są zalecane każdego roku. Grypa to wirus przenoszony między ludźmi, powodujący gorączkę, dreszcze i bóle mięśni. W sezonie epidemicznym 2018-2019 około 34 000 zmarło na grypę. Zaszczepienie się w sezonie epidemicznym grypy pomaga chronić siebie i osoby wokół ciebie. Jeśli masz 65 lub więcej lat, powinieneś również zostać zaszczepiony przeciwko zapaleniu płuc. Zapalenie płuc to infekcja bakteryjna występująca w płucach, która powoduje gorączkę, kaszel i może prowadzić do hospitalizacji. Około 49 000 osób w Stanach Zjednoczonych zmarło na zapalenie płuc w 2017r.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…