Szczepionki są ważną częścią opieki zdrowotnej na całym świecie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby być na bieżąco z zalecanymi szczepionkami. Podczas wybuchu epidemii COVID-19 widzieliśmy zniszczenia, które mogą wystąpić, gdy istnieje wysoce zaraźliwa choroba bez możliwości jej zapobiegnięcia.

Szczepionki są ważnym sposobem zapobiegania rozprzestrzenianiu się zaraźliwych chorób wirusowych, takich jak grypa i odra. Są również stosowane do zapobiegania infekcjom przenoszonym przez bakterie, takim jak zapalenie płuc i zapalenie opon mózgowych. Będąc na bieżąco ze szczepionkami, można zmniejszyć zagrożenie zachorowania, dzięki czemu służba zdrowia może skoncentrować swoją walkę na innych frontach. Wszyscy musimy wziąć udział w tej walce z COVID-19, a unikanie chorób, którym można zapobiec dzięki szczepieniom, pomaga zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej. Sprawdź: Szczepienia Covid

Szczepionki przeciw grypie są zalecane każdego roku. Grypa to wirus przenoszony między ludźmi, powodujący gorączkę, dreszcze i bóle mięśni. W sezonie epidemicznym 2018-2019 około 34 000 zmarło na grypę. Zaszczepienie się w sezonie epidemicznym grypy pomaga chronić siebie i osoby wokół ciebie. Jeśli masz 65 lub więcej lat, powinieneś również zostać zaszczepiony przeciwko zapaleniu płuc. Zapalenie płuc to infekcja bakteryjna występująca w płucach, która powoduje gorączkę, kaszel i może prowadzić do hospitalizacji. Około 49 000 osób w Stanach Zjednoczonych zmarło na zapalenie płuc w 2017r.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Szczegółowy przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad W celu ustalenia, czy istnieją jakiekol…