Czy masz suche ręce tej zimy? Czy twoje palce i kostki cierpią z powodu zimna? Czy twoje kończyny są tak spieczone, że stajesz się zagrożeniem pożarowym? Cóż, nie jesteś sam!

Może wydawać się dziwne, że w niższej temperaturze Twoja skóra jest najbardziej sucha. Jeśli chcesz coś wysuszyć, to rozgrzewasz na kaloryferze, prawda? W zimie skóra jest bardziej narażona na wysychanie. Charakterystycznymi objawami są bolesność, łuszczenie się i lekkie zaczerwienienie.

Sprawdź: Dermatolog Świecie

Ręce są szczególnie wrażliwe, zwykle kłykcie. Dlaczego to się dzieje? Cóż, niskie temperatury obniżają wilgotność bezwzględną, co oznacza, że ​​powietrze nie jest w stanie utrzymać tak dużej ilości wody. To, w połączeniu z faktem, że temperatury w pomieszczeniach często rosną, oznacza, że ​​woda po prostu wyparowuje ze skóry, powodując jej wysychanie i pękanie, podobnie jak podstawa wyschniętego koryta rzeki.

Jak więc możesz leczyć i zapobiegać suchości dłoni?

Pozbądź się perfumowanego mydła

Jeśli masz suchą skórę, to mydło jest Twoim największym wrogiem, zwłaszcza w kostce. Zamiast tego spróbuj umyć skórę kremem nawilżającym. Poszukaj składników, takich jak gliceryna i lanolina, które zmiękczą i wodoodporną zewnętrzną warstwę skóry. Do prysznica dostępne są nawilżające płyny. W razie wątpliwości poproś farmaceutę o poradę.

Myj się ciepłą, nie gorącą wodą

Chociaż może być przyjemnie o zimnej porze roku, staraj się unikać gorącej wody.

Po umyciu nałóż krem ​​nawilżający

Po umyciu rąk zastosuj krem ​​nawilżający, aby zablokować wodę. Grubsze kremy lub maści są lepsze, ale może się okazać, że cieńsze kremy lub balsamy do rąk są bardziej praktyczne i zapewniają wygodę w ciągu dnia. Ponownie unikaj wszystkiego, co jest zbyt perfumowane.

Noś rękawiczki

Noszenie rękawiczek na zewnątrz zwiększy wilgotność powietrza przy skórze i spowolni utratę wody. Utrzymuj ręce w cieple i ochronie!

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…