Czy masz suche ręce tej zimy? Czy twoje palce i kostki cierpią z powodu zimna? Czy twoje kończyny są tak spieczone, że stajesz się zagrożeniem pożarowym? Cóż, nie jesteś sam!

Może wydawać się dziwne, że w niższej temperaturze Twoja skóra jest najbardziej sucha. Jeśli chcesz coś wysuszyć, to rozgrzewasz na kaloryferze, prawda? W zimie skóra jest bardziej narażona na wysychanie. Charakterystycznymi objawami są bolesność, łuszczenie się i lekkie zaczerwienienie.

Sprawdź: Dermatolog Świecie

Ręce są szczególnie wrażliwe, zwykle kłykcie. Dlaczego to się dzieje? Cóż, niskie temperatury obniżają wilgotność bezwzględną, co oznacza, że ​​powietrze nie jest w stanie utrzymać tak dużej ilości wody. To, w połączeniu z faktem, że temperatury w pomieszczeniach często rosną, oznacza, że ​​woda po prostu wyparowuje ze skóry, powodując jej wysychanie i pękanie, podobnie jak podstawa wyschniętego koryta rzeki.

Jak więc możesz leczyć i zapobiegać suchości dłoni?

Pozbądź się perfumowanego mydła

Jeśli masz suchą skórę, to mydło jest Twoim największym wrogiem, zwłaszcza w kostce. Zamiast tego spróbuj umyć skórę kremem nawilżającym. Poszukaj składników, takich jak gliceryna i lanolina, które zmiękczą i wodoodporną zewnętrzną warstwę skóry. Do prysznica dostępne są nawilżające płyny. W razie wątpliwości poproś farmaceutę o poradę.

Myj się ciepłą, nie gorącą wodą

Chociaż może być przyjemnie o zimnej porze roku, staraj się unikać gorącej wody.

Po umyciu nałóż krem ​​nawilżający

Po umyciu rąk zastosuj krem ​​nawilżający, aby zablokować wodę. Grubsze kremy lub maści są lepsze, ale może się okazać, że cieńsze kremy lub balsamy do rąk są bardziej praktyczne i zapewniają wygodę w ciągu dnia. Ponownie unikaj wszystkiego, co jest zbyt perfumowane.

Noś rękawiczki

Noszenie rękawiczek na zewnątrz zwiększy wilgotność powietrza przy skórze i spowolni utratę wody. Utrzymuj ręce w cieple i ochronie!

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Szczegółowy przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad W celu ustalenia, czy istnieją jakiekol…