Strona gówna Różne Nowe przepisy dotyczące zadłużenia studenckiego

Nowe przepisy dotyczące zadłużenia studenckiego

146

Memorandum Ministerstwa Edukacji i Nauki wymienia główne cele obejmujące plany poprawy komunikacji, aby pomóc kredytobiorcom narażonym na ryzyko w podejmowaniu świadomych decyzji, zapobiegając wykorzystywaniu takich osób oraz zwiększając świadomość i wsparcie opcji spłaty w okresie składania zeznań podatkowych. Głównym skutkiem nowych przepisów jest ograniczenie miesięcznych płatności odsetek dla niektórych kredytobiorców do 10 procent ich rocznych dochodów (proporcjonalnie do ich miesięcznego odpowiednika). Zwolennicy programu mają nadzieję, że będzie on „ skutecznym narzędziem pomagającym osobom indywidualnym zarządzać długiem i rozwijać karierę, unikając przy tym konsekwencji niewypłacalności pożyczki studenckiej, takich jak uszkodzenie zdolności kredytowej, potrącenie z podatku lub zajęte zarobki . ”

Nowe przypadki, w których instytucje mogą odwołać się lub zakwestionować współczynnik niewypłacalności kohorty w przypadku, gdy wydaje się on sztucznie zawyżony z powodu niskiego odsetku studentów zaciągających pożyczki w danej instytucji. Celem tej zasady jest zapobieganie błędnemu przedstawianiu praktyk pożyczkowych instytucji przez małe próby. Sprawdź: Skup długów Bydgoszcz

Płatności ryczałtowe dokonywane w imieniu pożyczkobiorców w ramach programów spłaty zadłużenia studenckiego będą mogły być zaliczane na poczet programu programu, który „umarza pozostałe saldo Twoich bezpośrednich pożyczek po dokonaniu 120 kwalifikujących się miesięcznych płatności w ramach kwalifikującego się planu spłaty podczas pracy w pełnym wymiarze godzin u kwalifikującego się pracodawcy”.

Poręczyciele pożyczkowi będą musieli przekazać informacje dotyczące planów spłaty pożyczkobiorcom pożyczkobiorcy pożyczki rodzinnej na rzecz edukacji rodzinnej (FFEL), gdy zrestrukturyzują pożyczki, których dotyczy spłata. Chodzi o to, aby proces spłaty kredytu był płynny, aby przejść ze stanu niewypłacalności do regularnej spłaty.

Program wprowadza nowe procedury mające na celu wyłonienie personelu wojskowego, który może kwalifikować się do niższego oprocentowania w ramach ustawy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat nowych przepisów, możesz je znaleźć na stronie pomocy dla studentów Departamentu Edukacji . Jeśli jesteś studentem i nie masz pewności, co zrobić z długiem studenckim, oto zarys opcji spłaty.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Kosmetyka oczu i uszu psa

    Choć większość kojarzy salon dla psów ze strzyżeniem i kąpielami, to niewiele osób wie, że…
  • Fotografie ślubne

    Każdy ślub warty jest uwiecznienia. Jest to tak ważne wydarzenie, że z pewnością będziemy …
  • Ogrodzenie ogrodu

    Ogrodzenie: niby oczywiste słowo dla każdego z nas i każdy z nas wie, co to jest. Może być…
Załaduj więcej Różne
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…