Strona gówna Technologie Jak pozycjonować, żeby nie żałować

Jak pozycjonować, żeby nie żałować

618

Czy w branży SEO można przedobrzyć? Czy można podjąć tak szerokie działania, że ich skutki okażą się być odwrotne do zamierzonych? Niestety tak, szczególnie wtedy, gdy zleceniodawca ma bardzo mgliste pojęcie o kwestiach związanych z pozycjonowaniem i postanowi zlecić zaopiekowanie się swoją stroną kilku agencjom jednocześnie.

Pewna firma zajmująca się grami MMO biorąca udział w jednej z konferencji podzieliła się swoimi, niezbyt pozytywnymi, doświadczeniami ze współpracy z branżą pozycjonerską. W ramach opiewającej na kilkaset tysięcy złotych dotacji jej właściciele postanowili zainwestować w kompleksowe przygotowanie kampanii promocyjnej, obejmującej również zapewnienie stronie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach. Niestety przywołany już brak wiedzy sprawił, że podeszli do tematu mało profesjonalnie, działając w nieskoordynowany sposób i podejmując pochopne decyzje, co skutkowało zatrudnieniem aż czterech agencji zajmujących się pozycjonowaniem jednocześnie. Można domniemywać, że działając w ten sposób zakładali zdecydowane przyspieszenie osiągnięcia pożądanego efektu, a co za tym idzie także odczuwalnego dla portfeli zwiększenia dochodów. Niestety, jak to zwykle bywa, teoretyczna koncepcja nie znalazła pokrycia w rzeczywistości.

Strona, jak twierdzi przedstawicielstwo firmy, w wynikach wyszukiwania zajmowała miejsce na końcu pierwszej dziesiątki i po osiągnięciu tego pułapu agencje zaprzestawały dalszych działań pozycjonerskich. Co gorsza, ze względu na branżę w której działa firma, część fraz kluczowych „przestała działać”. Tymczasem, w związku ze źle skonstruowaną umową, firma i tak musiała płacić za usługi, które nie przynosiły jej już żadnych korzyści.

Problemów zapewne dałoby się uniknąć, gdyby firma skorzystała z rad ludzi znających zagadnienia pozycjonowania, unikając wielu niepotrzebnych rozczarować i kłopotów. Niestety tego nie zrobiła, a lekcja którą musiała odrobić była wyjątkowo kosztowna… Pozostaje mieć nadzieję, że wyciągnie z niej wnioski na przyszłość.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie: https://sitab.pl

  • Wyniki dopasowane do użytkownika

    Każda aktualizacja algorytmów Google jest próbą lepszego dopasowania wyników wyszukiwania …
  • Pozycjonowanie w 2017. 4 elementy sukcesu.

    Każdy rok przynosi istotne zmiany w branży SEO. Co przyniósł nam 2017 rok i czy odbije się…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Szczegółowy przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad W celu ustalenia, czy istnieją jakiekol…