Strona gówna Turystyka Tajlandia – kraina uśmiechu

Tajlandia – kraina uśmiechu

524

Dla zmęczonych szarugą dnia codziennego, nieuprzejmymi sprzedawczyniami, zdenerwowanym tłumem w autobusach i wygrażającymi pięściami kierowcami, idealna byłaby wyprawa do „krainy uśmiechu”.

Dobra wiadomość jest taka, iż owa kraina istnieje, a mowa tu o państwie położonym w południowej części Półwyspu Indochińskiego – Tajlandia. Choć mieszkańcom tego azjatyckiego kraju nieobce są problemy zwykłej, ludzkiej codzienności, to jednak ich mentalność nie pozwala na demonstrowanie negatywnych emocji publicznie. Tajowie słyną wobec tego, jako naród miły i spokojny, jako ludzie pełni taktu, posiadający zdolności dyplomatyczne i stroniący od wszelkich konfliktów. Czy więc można wyobrazić sobie doskonalsze miejsce na spędzenie urlopu? A zatem, uśmiechając się ruszajmy w drogę!

Ciepłe uśmiechy mieszkańców Tajlandii doskonale wkomponowują się w malowniczy krajobraz tego kraju. Niemożliwością zdaje się być zachowanie ponurego wyrazu twarzy w obliczu niebiańskich plaż, iście rajskich ogrodów i złotych świątyń, z których spogląda na nas potężny Budda, oczywiście z dobrotliwym uśmiechem.

W Tajlandii nawet sklepy przedstawiać mogą malowniczy widok, szczególnie pływające po kanałach łodzie, pełne różnych pamiątek i smakołyków. Tak smakołyków jest tam co nie miara! Tajlandia znana jest ze wspaniałej i rozwiniętej kuchni. Całe szczęście nie trzeba jechać do tego kraju, aby skosztować tamtejszej kuchni azjatyckiej. Warto sprawdzić gdzie zjeść Poznań. Uprzejma obsługa gwarantowana! Zarówno błogi wyraz twarzy, jak i pogodny stan ducha, zapewni tam skosztowanie specjałów tutejszej kuchni. Niezwykłe połączenia owoców morza, tropikalnych warzyw, owoców i ziół oraz obowiązkowego ryżu, stanowią prawdziwy raj dla podniebienia. A jak powszechnie wiadomo: „przez żołądek do serca”, więc ów wspaniały kraj, ze wszystkimi swoimi urokami, szybko nas oczaruje.

Tajska pogoda ducha nie realizuje się jedynie w wyrazie twarzy mieszkańców tego kraju, a przekłada się również na ich umiłowanie zabawy. Niemalże przez cały rok organizowane są w Tajlandii festiwale tajskie pełne muzyki, tańca, efektów świetlnych, konkursów i niezwykłych pochodów. Święta mogą mieć wymiar świecki lub religijny, ale niezależnie od tego, urządzane są zawsze z wielką pompą. Po całodziennej dawce wrażeń możemy odpocząć sobie w luksusowym, nadmorskim hotelu, oddając się w ręce uśmiechniętego, tajskiego masażysty.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Podróże ekologiczne

    Coraz więcej słyszy się o negatywnym wpływie wzmożonego ruchu turystyki na środowisko, szc…
Załaduj więcej Turystyka
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Szczegółowy przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad W celu ustalenia, czy istnieją jakiekol…