Strona gówna Turystyka Tajlandia – kraina uśmiechu

Tajlandia – kraina uśmiechu

620

Dla zmęczonych szarugą dnia codziennego, nieuprzejmymi sprzedawczyniami, zdenerwowanym tłumem w autobusach i wygrażającymi pięściami kierowcami, idealna byłaby wyprawa do „krainy uśmiechu”.

Dobra wiadomość jest taka, iż owa kraina istnieje, a mowa tu o państwie położonym w południowej części Półwyspu Indochińskiego – Tajlandia. Choć mieszkańcom tego azjatyckiego kraju nieobce są problemy zwykłej, ludzkiej codzienności, to jednak ich mentalność nie pozwala na demonstrowanie negatywnych emocji publicznie. Tajowie słyną wobec tego, jako naród miły i spokojny, jako ludzie pełni taktu, posiadający zdolności dyplomatyczne i stroniący od wszelkich konfliktów. Czy więc można wyobrazić sobie doskonalsze miejsce na spędzenie urlopu? A zatem, uśmiechając się ruszajmy w drogę!

Ciepłe uśmiechy mieszkańców Tajlandii doskonale wkomponowują się w malowniczy krajobraz tego kraju. Niemożliwością zdaje się być zachowanie ponurego wyrazu twarzy w obliczu niebiańskich plaż, iście rajskich ogrodów i złotych świątyń, z których spogląda na nas potężny Budda, oczywiście z dobrotliwym uśmiechem.

W Tajlandii nawet sklepy przedstawiać mogą malowniczy widok, szczególnie pływające po kanałach łodzie, pełne różnych pamiątek i smakołyków. Tak smakołyków jest tam co nie miara! Tajlandia znana jest ze wspaniałej i rozwiniętej kuchni. Całe szczęście nie trzeba jechać do tego kraju, aby skosztować tamtejszej kuchni azjatyckiej. Warto sprawdzić gdzie zjeść Poznań. Uprzejma obsługa gwarantowana! Zarówno błogi wyraz twarzy, jak i pogodny stan ducha, zapewni tam skosztowanie specjałów tutejszej kuchni. Niezwykłe połączenia owoców morza, tropikalnych warzyw, owoców i ziół oraz obowiązkowego ryżu, stanowią prawdziwy raj dla podniebienia. A jak powszechnie wiadomo: „przez żołądek do serca”, więc ów wspaniały kraj, ze wszystkimi swoimi urokami, szybko nas oczaruje.

Tajska pogoda ducha nie realizuje się jedynie w wyrazie twarzy mieszkańców tego kraju, a przekłada się również na ich umiłowanie zabawy. Niemalże przez cały rok organizowane są w Tajlandii festiwale tajskie pełne muzyki, tańca, efektów świetlnych, konkursów i niezwykłych pochodów. Święta mogą mieć wymiar świecki lub religijny, ale niezależnie od tego, urządzane są zawsze z wielką pompą. Po całodziennej dawce wrażeń możemy odpocząć sobie w luksusowym, nadmorskim hotelu, oddając się w ręce uśmiechniętego, tajskiego masażysty.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Podróże ekologiczne

    Coraz więcej słyszy się o negatywnym wpływie wzmożonego ruchu turystyki na środowisko, szc…
Załaduj więcej Turystyka
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…