Strona gówna Turystyka Podróże ekologiczne

Podróże ekologiczne

889

Coraz więcej słyszy się o negatywnym wpływie wzmożonego ruchu turystyki na środowisko, szczególnie, jeżeli zainteresowanie turystów jest w sposób natężony skierowane  w stronę jednego miejsca. Przykładem mogą być kraje takie jak Egipt czy Grecja.

Osoby, które chcąc zrównoważyć wpływy turystki na ekosystem starają się wybierać opcję przyjazną naturze, jaką jest ekoturystyka. Jednocześnie osoby w niej uczestniczące pragną zwiedzać miejsca, które można określić mianem dziewiczych, takich w których wpływ człowieka nie jest na ogół dostrzegalny w określonym stopniu. Ekoturystyka stara się dopasować ilość turystów do możliwości danego miejsca.
Dzięki niedużemu natężeniu ruchu turystycznego, dane miejsce jest w stanie odpowiednio się zregenerować i to w dość krótkim czasie. Jednocześnie ekoturystyka pozwala dostrzec człowieka, zachęcając do integracji z miejscową ludnością, zapoznania się z mieszkańcami danego regionu.
Z powodu wszystkich tych czynników, ekoturystyka postrzegana jest, jako najbardziej przyjazny danemu miejscu sposób uprawiania turystyki, chroniący walory przyrodnicze oraz kulturowe.

  • Jak rozpoznać osobę tonącą?

    Wśród wielu osób cały czas funkcjonuje mit, że osoba, która się topi, macha rękoma i woła …
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
  • Tajlandia – kraina uśmiechu

    Dla zmęczonych szarugą dnia codziennego, nieuprzejmymi sprzedawczyniami, zdenerwowanym tłu…
Załaduj więcej Turystyka
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…