Strona gówna Mieszkanie Pielęgnacja tynku elewacyjnego

Pielęgnacja tynku elewacyjnego

1,053

O elewacji myślimy zazwyczaj wyłącznie podczas budowy domu lub jego odnawiania. Jednak w życiu codziennym raczej nie przykładamy do niej zbyt wiele uwagi. Niestety, niedobrze, kiedy zapominamy o taki istotnym elemencie. Jedynie prawidłowa pielęgnacja elewacji pomoże utrzymać nam ją w dobrej kondycji i uchroni nasz przed remontami.

Nasza bierność w stosunku do elewacji może doprowadzić do trwałych zabrudzeń. Często nie zdajemy, że jeśli dopuścimy do tego, aby domy Bydgoszcz były zbyt zabrudzone, to później ratujemy się agresywnymi, szkodzącymi detergentami lub ostrymi narzędziami, które zwyczajnie mogą zniszczyć tynk. Czasem więc warto jest zainwestować w niezwykle wytrzymałe oraz bardzo estetyczne nowoczesne płyty na elewację.

Istotne są również regularne przeglądy systemów odwadniających. Zapchane rury mogą doprowadzić do tego, że woda będzie uciekała dachem na elewację, która przy długotrwałym działaniu wody nie będzie w stanie skutecznie chronić kolejnych warstwy budynku, co może doprowadzić do naprawdę nieodwracalnych konsekwencji. Wilgoć doprowadza do rozwoju mikroorganizmów (wykwity, pleśnie, grzyby). Tynk zacznie się łuszczyć i szybko odpadać. Aby utrzymać elewację w dobrym stanie, warto regularnie dbać o jej stan i zabezpieczać specjalną farbą ochronną.

Pielęgnację elewacji powinniśmy zacząć od mycia- intensywność zależy od zabrudzenia. Jeśli zabrudzenia są niewielkie, nie powinniśmy mieć problemu z ich usunięciem. Często wystarczy zwykła woda i szmatka. Jeśli to nie przynosi skutku, należy sięgnąć po niezbyt ostre szczotki i nieinwazyjne detergenty. Pomóc mogą nam również urządzenia parowe.

  • Dom kameleon

    Niewielu z nas na pewno słyszało o czymś takim, jak dom kameleon. W architekturze wciąż sp…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Mieszkanie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…