Strona gówna Technologie Sądy internetowe w Chinach

Sądy internetowe w Chinach

776

Obecnie w wielu krajach popularnością cieszą się programy, gdzie odtwarzane są rozprawy sądowe. Są one oczywiście fikcją, sceny są wyreżyserowane, a sędziowie, prokuratorzy i adwokaci, to aktorzy. Prawdopodobnie takie rozwiązanie nie jest już satysfakcjonujące dla widza, który potrzebuje więcej autentyczności. Całkiem niedawno w Chinach uruchomiono pierwszy sąd internetowy, w którym każda osoba może wziąć udział w roli widza. Co ciekawe, są to prawdziwe rozprawy sądowe.

Pierwsze posiedzenie odbyło się w zeszłym tygodniu. Rozprawa sądowa dotyczyła naruszenia własności intelektualnej. Po dwóch stronach stanęła pisarka oraz firma internetowa, która bez zgody autorki proponowała powieść zainteresowanej swoim subskrybentom. Rzeczą rewolucyjną jest fakt, że obie strony uczestniczyły w rozprawie poprzez wideorozmowę, s proces trwał zaledwie 30 minut.

Chiny nie jest pierwszym krajem, gdzie odbywają się internetowe rozprawy sądowe. Podobne rzeczy odbywają się w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii, choć tam ma ono jednak inny format.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…