Strona gówna Technologie Informatyzacja, a zarządzanie produkcją

Informatyzacja, a zarządzanie produkcją

734

Szybkość z jaką na Naszych oczach dokonuje się rewolucja internetowa robi wielkie wrażenie. Nie mniejsze wrażenie robi skala tego zjawiska – oba światy, wirtualny i rzeczywisty, zaczynają się przenikać w fascynujący sposób. Zasięg rewolucji jest tak duży, że jego skutki – pośrednio lub bezpośrednio – odczuwa większość z Nas. Coraz szybszy rozwój komputerów wraz z nabierającą tempa miniaturyzacją elektroniki wywierają wpływ również w przemyśle, zapewniając przede wszystkim doskonałe warunki do rozwoju systemów zarządzania produkcją.

Zaawansowane aplikacje, spełniające wszelkie najnowsze standardy – jak chociażby stworzony przez Syneo Optimies – pozwalają na wydatne ułatwienie pracy. Narzędzia te są na tyle elastyczne, że za ich pomocą można usprawniać pracę nie tylko całych fabryk, ale nawet pojedynczych działów. Szansa na całościowe planowanie z dużym wyprzedzeniem z punktu widzenia producentów jest bardzo cenna, ponieważ umożliwia nie tylko oszczędzanie czasu, czy pieniędzy, ale także ułatwia planowanie rozwoju. Sprawdź: System zarządzania produkcją

Wszechstronniejsze, wydajniejsze i bardziej niezawodne programy już dzisiaj pozwalają na wspomaganie większości procesów mających miejsce w nowoczesnych fabrykach, umożliwiając zredukowanie do absolutnego minimum udziału człowieka, a co za tym idzie skutkując również redukcją ryzyka wynikającego z błędów ludzkich. Wszak inaczej niż ludzie maszyny nie odczuwają znudzenia. Oczywiście nie znaczy to, że praca ludzi zostanie zastąpiona przez maszyny, jednak w pewnych obszarach wspomaganie lub zastąpienie człowieka przez maszyny i oprogramowanie jest – z różnych względów, czy to bezpieczeństwa, czy to związanych z precyzją – wskazane. Zyskają na tym pracownicy, zyskają również właściciele firm. Powyższe jest jednym z licznych przykładów bezpośredniego przenikania się rzeczywistości i abstrakcyjnej, stworzonej przez człowieka przestrzeni.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Szczegółowy przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa – wstępny wywiad W celu ustalenia, czy istnieją jakiekol…