Strona gówna Technologie Informatyzacja, a zarządzanie produkcją

Informatyzacja, a zarządzanie produkcją

805

Szybkość z jaką na Naszych oczach dokonuje się rewolucja internetowa robi wielkie wrażenie. Nie mniejsze wrażenie robi skala tego zjawiska – oba światy, wirtualny i rzeczywisty, zaczynają się przenikać w fascynujący sposób. Zasięg rewolucji jest tak duży, że jego skutki – pośrednio lub bezpośrednio – odczuwa większość z Nas. Coraz szybszy rozwój komputerów wraz z nabierającą tempa miniaturyzacją elektroniki wywierają wpływ również w przemyśle, zapewniając przede wszystkim doskonałe warunki do rozwoju systemów zarządzania produkcją.

Zaawansowane aplikacje, spełniające wszelkie najnowsze standardy – jak chociażby stworzony przez Syneo Optimies – pozwalają na wydatne ułatwienie pracy. Narzędzia te są na tyle elastyczne, że za ich pomocą można usprawniać pracę nie tylko całych fabryk, ale nawet pojedynczych działów. Szansa na całościowe planowanie z dużym wyprzedzeniem z punktu widzenia producentów jest bardzo cenna, ponieważ umożliwia nie tylko oszczędzanie czasu, czy pieniędzy, ale także ułatwia planowanie rozwoju. Sprawdź: System zarządzania produkcją

Wszechstronniejsze, wydajniejsze i bardziej niezawodne programy już dzisiaj pozwalają na wspomaganie większości procesów mających miejsce w nowoczesnych fabrykach, umożliwiając zredukowanie do absolutnego minimum udziału człowieka, a co za tym idzie skutkując również redukcją ryzyka wynikającego z błędów ludzkich. Wszak inaczej niż ludzie maszyny nie odczuwają znudzenia. Oczywiście nie znaczy to, że praca ludzi zostanie zastąpiona przez maszyny, jednak w pewnych obszarach wspomaganie lub zastąpienie człowieka przez maszyny i oprogramowanie jest – z różnych względów, czy to bezpieczeństwa, czy to związanych z precyzją – wskazane. Zyskają na tym pracownicy, zyskają również właściciele firm. Powyższe jest jednym z licznych przykładów bezpośredniego przenikania się rzeczywistości i abstrakcyjnej, stworzonej przez człowieka przestrzeni.

Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…