Strona gówna Technologie Na co zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora?

682

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę jest częstotliwość odświeżania matrycy. Spora matryca ok. 120 Hz powinna w pełni zapewnić wygodę i płynność obrazu, co jest na pewno niezbędne dla fanów sportu, gdzie ten element jest szczególnie istotny. Kolejną rzeczą jest kontrast oraz naturalność kolorów. Jeśli w tej kwestii telewizor jest nieprawidłowo skalibrowany, będzie to skutkowało koniecznością skorzystania ze specjalisty. Należy mieć jednak świadomość, że taka usługa może kosztować nawet kilkaset złotych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod adresem Serwis RTV Bydgoszcz. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na poziom kontrastu czerni. Za idealny uznaje się 0,03 nita (lub niższy – OLED i Plazma). Jeśli dany model telewizora nie jest w stanie wyświetlić idealnie ciemnego obrazu, to zapewne spotkamy się z bandingiem, czyli widocznymi pasami na ekranie.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest liczba martwych pikseli. Można to sprawdzić otwierając na urządzeniu plik w formacie jpg z kolorami: czerwony, zielony, niebieski, czarny oraz biały. Jeśli urządzenie ma nam służyć razem z konsolą do gier, należy wziąć pod uwagę input lag, czyli czas między naciśnięciem przycisku a reakcją. Satysfakcjonujący poziom, to ok. 33ms. W tej kwestii warto jest śledzić najnowsze aktualizacje sprzętu. Obecnie niemal podstawą jest podłączenie telewizora do internetu. Jeśli zamierzamy z niego rzeczywiście korzystać, ważna jest szybkość naszego telewizora. Strasznie irytujące są kilkusekundowe pauzy podczas surfowania.

Pamiętajcie, że idąc do sklepu w celu zakupu sprzętu, warto mieć przygotowany na pendrive własny film, ponieważ przygotowane prezentacje sklepowe nigdy nie pokażą faktycznych możliwości sprzętu.

  • Alergia na truskawki

    Sezon truskawkowy, to piękny czas. Tymi słodkimi owocami można zajadać się w nieskończonoś…
  • Wynajem mieszkań na dobry staje się coraz bardziej popularny

    Mieszkania na doby zyskują w Polsce coraz większą popularność. Są to trendy znane z całej …
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Technologie
Komentowanie jest wyłączone

Sprawdź także

Informacje prawne dotyczące medycyny pracy

Badania przed rozpoczęciem nowej pracy są czynnością konieczną, przez którą przechodził ka…